Kroonika

Posted in Külaselts

2024

21. jaanuarist oli avatud Metsküla suusarada.
30. jaanuarist toimus seltsimajas viiel korral füsioterapeudi Karin Jõgi juhendamisel rühmatreening.
4. veebruaril vaadati seltsimajas Eesti filmi "Vigased pruudid".

11. veebruaril vaadati seltsimajas Eesti filmi "Savvusanna sõsarad".

17. veebruaril tähistati vastlapäeva ning matkati Võhma vaatamisväärsuste juurde. Söödi suppi ja vastlakukleid.

24. veebruaril tähistati Vabariigi aastapäeva. Esialgu mindi kõik koos matkale, kus Imbi tutvustas Metsküla tammesid. Aasta puu 2024 on TAMM. Tugev. Vastupidav. Püsiv. Pärast matka pakkus selts kiluvõileibu ja torti. Osaleti teadmiste kontrollis ning tegevusi oli ka lastele. Vaata pilte siit.

1. märtsist toimus seltsimajas viiel korral füsioterapeudi Karin Jõgi juhendamisel rühmatreening.

9. märtsil toimus kevadpidu ning tähistati kevade algust. Külas oli Orissaare kultuurimaja ja Maasilinna selts etendusega "Viska nalja" kogumiku "Hiidlane naerab" ainetel. Tantsuks mängis MartinMirkoJoosep ning tantsuvaheaegadel korraldas Ando seltskonnamänge. Avatud oli kohvik-baar. Vaata pilte siit.

10. märtsil vaadati seltsimajas Eesti filmi "Elu ja armastus".

14. märtsil tähistati Metsküla raamatukogu 96. sünnipäeva. Sünnipäevalisi tervitasid Metsküla Lastehoiulapsed. Reena Vallau tutvustas oma esimest lasteraamatut "Väike Miia" ning mängiti tuntud ringmänge.

7. aprillil toimus korraline MTÜ Metsküla Küla Seltsi aastakoosolek. Kinnitati 2023. aasta majandusaasta- ja revisjonikomisjoni aruanded ning arutati teisi seltsi ja küla puudtavaid küsimusi.

27. aprillil toimus järjekordne talgupäev. Et küla ja seltsimaja ümbrus oleks korras, käärisid külaelanikud jälle käised üles. Pesti seltsimaja aknaid, riisuti, lõigati ja koristati oksi, kohendati seltsimaja kõrvalhoonet ning Metsküla kirikut. Hiljem söödi koos talgusuppi. Vaata pilte siit.

28. aprillil kutsuti küla elanikud küla koosolekule, kus valla esindajad rääkisid seltsimaja tulevikust, kohalik konstaabel turvalisusest ja vastas küsimustele ning arutleti teistel küla eluga seotud teemadel. 

30. aprillil tähistati Tornikoplis volbripäeva. Ka nüüd tuldi kostüümides küla platsile. Lastele korraldati vahvaid mänge, tehti lõket ning astridisuhkruvatt pakkus suhkruvatti. Vaata pilte siit.